کانال خبری تحلیلی قانون آنلاین

ارسال شده توسط: حمیدرضا سلیمی دسته مقالات بدون دیدگاه یک نظر تاریخ پست :۱۳۹۸-۰۲-۲۳

کانال خبری تحلیلی قانون آنلاین

دیدار رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون مردم نهاد ترویج داوری و میانجیگری کشور با سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس

 رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون مردم نهاد ترویج داوری و میانجیگری کشور با سخنگوی محترم کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس حجت الاسلام و المسلمین نوروزی دیدار و گفتگو نمودند.

 در این دیدار یک ساعت دو طرف ضمن بیان نقطه نظرات به بحث در خصوص مشکلات حقوقدانان و مبحث قانونی داوری و میانجی گری که در قانون آیین دادرسی مدنی و کیفری نیز مورد عنایت قانونگذار قرار گرفته پرداختند.

 در این نشست صمیمی دکتر اسماعیل کاوه شیرازی دبیر و سخنگوی کانون با ارائه برنامه ها ، اهداف و سند چشم انداز کانون ، با ذکر این مهم که هدف عالیه تشکیل چنین نهاد مردمی و قانونی استقرار حق و عدالت بر جایگاه واقعی خود و جلوگیری از انحصار طلبی و تراکم پرونده ها در محاکم قضایی یکی از دلایل اصلی اطاله دادرسی نیز می باشد ، از اعضای محترم کمیسیون قضایی مجلس حمایت همه جانبه بر مدار عدالت و انصاف ، از این نهاد نوپا که سالیان متمادی در عرف قضایی با توجه به مستند قانونی آن مسکوت مانده را نمودند.

 در این دیدار که اولین دیدار رسمی با نمایندگان مجلس پس از تصویب و ثبت کانون داوری و میانجیگری مردم نهاد می باشد دکتر حمیدرضا سلیمی شیرازی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کانون با ایراد مقدمه ای در مورد داوری و میانجیگری با توجه به مستندات قانونی توضیحاتی را ارائه و اعضای محترم کمیسیون قضایی مجلس خواستار حمایت مجلس و قوه قضاییه از این نهاد قانونی نوپا جهت ارائه خدمات حقوقی و متنوع و ایجاد بستر اشتغال حقوقدانان متخصص و آموزش دیده در این کانون شدند و با تأکید به این موضوع که حمایت مجلس و قوه قضاییه از امر داوری و میانجیگری می توانند مانع از تشکیل پرونده های قضایی مختلف و حضور بی مورد و غیر ضروری افراد در دادگاه ها و ایجاد آرامش روانی به جامعه گردد تلاش و اهتمام در این حوزه را دارای منافع فراوان برای جامعه قوه قضاییه دانستند.

 در ادامه این دیدار مهدی محمدزاده بازرس کانون نیز بر ضرورت حمایت دستگاه قضایی و الزام قانونی مجلس تاکید و درخواست حمایت دو قوه مقننه و قضائیه ، جهت اجرای عدالت اجتماعی و عدالت قضایی ، در حمایت از این کانون راه طرح نمودند.

 در پایان این جلسه سخنگوی کمیسیون قضایی ضمن استقبال از این مهم ، نکته نظرات خویش را بیان نمودند./ کانال کانون ترویج داوری و میانجیگری کشور

@ghanoononline

این اعلان را به اشتراک گذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *